Aktualności

OKS Wielowieś z pucharem dla najlepszej drużyny osiedlowej!

23 lipca 2018 (poniedziałek)

Niedzielny turniej rozgrywany na stadionie OKS Mokrzyszów stanowił równocześnie jeden z punktów miejskich obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W związku z tym sportową rywalizację poprzedziło nie tylko wciągniecie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu, ale również przybliżenie historycznych faktów na temat sportu w Legionach przez Janusza Kłosa, działacza klubu z Mokrzyszowa.

Pierwszy gwizdek arbitra poprzedziła również inna, bardzo miła uroczystość. Prezes OKS Mokrzyszów Tomasz Malicki odebrał okolicznościowy Puchar z okazji 70 - lecia klubu oraz grawerton. Wyróżnienia te wręczył Tomasz Wolan, który zrobił to w imieniu zarówno Prezesa Podokręgu Stalowa Wola, jak również Mieczysława Golby - Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Pamiątkowy puchar trafił nie tylko do Prezesa Klubu, ale również do jego zasłużonego działacza Tadeusza Bałaty.

Same zmagania piłkarskie toczyć się miały w dwóch trzyzespołowych grupach. Ostatecznie rywalizowało pięć drużyn, ponieważ zabrakło zawodników Iskry Sobów.

Emocji było wiele, zarówno w starciach grupowych, jak i półfinałowych. Ostatecznie w wielkim finale sporą gościnnością wykazali się gospodarze, piłkarze OKS Mokrzyszów, którzy ulegli OKS Wielowieś 2:7. Triumfator turnieju wystąpił w składzie: Korczyński Tomasz, Sitarski Tomasz, Micał Jakub, Jabłoński Igor, Ciosmak Kamil, Kutyła Sławomir, Gospodarczyk Grzegorz, Kuciński Daniel, Stachowicz Damian, Stachowicz Łukasz, Banasiak Andrzej, Żarów Michał, Jędrzejowski Grzegorz oraz Banaś Józef - trener drużyny, Czyżycki Tadeusz - kierownik drużyny. Trzecie miejsce przypadło Koniczynce Ocice, która pokonała Wspólnotę Serbinów 5:0.

Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na wręczenie pucharów, medali, dyplomów i nagród. Wręczali je Kamil Kalinka – zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega, Robert Popek – radny Rady Miasta Tarnobrzega oraz Janusz Kłos, przedstawiciel organizatora niedzielnych zmagań.

Przyznane zostały również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Stachowicz z OKS Wielowieś, autor 6 goli. Warto zaznaczyć, że aż 4 z tych trafień zanotował w meczu finałowym. Najlepszym bramkarzem wybrany został Piotr Szczytyński z OKS Mokrzyszów. Organizatorzy postanowili wyróżnić również jego kolegę z drużyny Kacpra Rzepielę, który był z kolei najmłodszym zawodnikiem niedzielnej rywalizacji.

Wyniki gier:

OKS WIELOWIEŚ - OKS MOKRZYSZÓW 1:2
OKS ISKRA Sobów - UKS WSPÓLNOTA Serbinów
wo 0:3
UOKS JUNIOR  Zakrzów - OKS WIELOWIEŚ 1:3
OKS KONICZYNKA Ocice - UKS WSPÓLNOTA Serbinów 2:3
OKS MOKRZYSZÓW - UOKS JUNIOR  Zakrzów 2:1
OKS ISKRA Sobów - OKS KONICZYNKA Ocice wo 0:3

Mecze półfinałowe

OKS MOKRZYSZÓW - OKS KONICZYNKA Ocice 2:1
OKS WIELOWIEŚ - UKS WSPÓLNOTA Serbinów 3:1

Mecz o 3 miejsce

OKS KONICZYNKA Ocice - UKS WSPÓLNOTA Serbinów 5:0

Mecz finałowy

OKS MOKRZYSZÓW - OKS WIELOWIEŚ 2:7

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: OKS WIELOWIEŚ
II miejsce: OKS MOKRZYSZÓW
III miejsce: OKS KONICZYNKA Ocice
IV miejsce: UKS WSPÓLNOTA Serbinów
V miejsce: UOKS JUNIOR Zakrzów

 

Powrót na listę aktualności