Aktualności

Muzyczne spotkania związane z obchodami Światowego Dnia Chorego

9 lutego 2018 (piątek)

W dniach 5-9 lutego trwały muzyczne spotkania związane z obchodami Światowego Dnia Chorego. W tym roku tematem przewodnim jest niesienie ulgi w ciernieniu, które jest nieodłącznym elementem tożsamości każdego z nas. Mając to na uwadze, należy pamiętać, by czynić dobro i pomagać każdemu cierpiącemu. Każdy gest, słowo, obecność przy łóżku chorego to dar serca, który niejednokrotnie ważniejszy jest niż przepisany lek.

Koncerty i wspólne śpiewanie odbyły się przy udziale młodzieżowego zespołu” NIC SIĘ NIE STAŁO” z Samborca, zespołu SMYKLA BAND, a także zespołu folklorystycznego LASOWIACY. W dniu 8 lutego koncelebrowana msza święta pod przewodnictwem delegata biskupa Sandomierskiego ks. Krzysztofa Nitkiewicza - dyrektora Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusława Pituchę oraz  o. Wojciecha Ożoga OP, kapelana w ZPO, była kulminacją obchodów XXVI Światowego Dnia Chorego w ZPO.

Msza święta zgromadziła wielu zaproszonych gości, w wydarzeniu uczestniczyli: Mariola Zajdel-Ostrowska, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej w podkarpackim urzędzie marszałkowskim, zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega Bożena Kapuściak, sekretarz miasta Przemysław Rękas, skarbnik miasta Urszula Rzeszut oraz przedstawiciele miejskich instytucji. Oprawę muzyczną przygotował zespół ludowy Gorzyczany. Podczas mszy odczytano fragment orędzia Papieża Franciszka na tę uroczystość. ”Posługa, jaką Kościół niesie chorym i osobom, które się nimi opiekują, musi być kontynuowana z wciąż odnawianą energią, z wiernością poleceniu Pana zgodnie z bardzo wymownym przykładem, jego Założyciela i Nauczyciela”.

W czasie Mszy św. pacjenci, pracownicy oraz zaproszeni goście przyjęli z rąk kapłanów Sakrament Namaszczenia Chorych. Światowy Dzień Chorego, to tylko jeden z elementów ważnego działania dla potrzebujących. Każdy z nas powinien oddać okruch serca dla osób niepełnosprawnych  i niezaradnych.

Powrót na listę aktualności