Aktualności

Mrock Fest nad Jeziorem Tarnobrzeskim

23 lipca 2018 (poniedziałek)

W sobotę 21 lipca na terenie Mariny nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyła się czwarta edycja festiwalu muzycznego Mrock Fest. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie M-Rock – główny pomysłodawca, a współorganizatorem Miasto Tarnobrzeg, które wsparło finansowo całe przedsięwzięcie.

Festiwal rozpoczął się parę minut po godz. 14.00. W roli prowadzącego wystąpił wiceprezes M-Rocka Krzysztof Miśkiewicz, który na wstępie podziękował władzom miasta za wsparcie finansowe i techniczne, Jacht Klubowi Kotwica za udostępnienie terenu oraz pozostałym sponsorom.

Na zaproszenie Stowarzyszenia M-Rock do Tarnobrzega przyjechało sześć zespołów, reprezentujących różne regiony Polski i gatunki muzyczne. Jako pierwsza zaprezentowała się warszawska formacja Pleasure Trap grająca muzykę ska i punk rock. Niezwykle rytmiczna i melodyjna muzyka od razu rozgrzała publiczność, choć na wysokie temperatury nie można było w ten dzień narzekać. Jako drudzy na scenie pojawili się muzycy z zakopiańsko-krakowskiego zespołu Stay Nowhere, którzy w brawurowy sposób pokazali, że granie w starym, dobrym stylu a`la grunge wciąż jest na topie. Przed występem kolejnego zespołu przed sceną pojawili się sportowcy z tarnobrzeskiej Kopalni Mocy, którzy zaprezentowali różne techniki ćwiczeń wykorzystujących ciężkie odważniki zwane kettlebell. Kopalnia Mocy była na festiwalu do samego końca, na swoim stanowisku prowadziła ciekawe gry i konkursy sprawnościowe z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Później na scenę weszli muzycy z warszawskiej formacji The Heavy Clouds. Była to potężna dawka stoner rocka. Warto przy tej okazji wspomnieć, że zespół ten grał rok temu na Dniach Otwartych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Machowie i za każdym razem chętnie odpowiada na zaproszenie do Tarnobrzega. Następny zespół, który zaprezentował się publiczności w Marinie to The Saturday Tea z Warszawy. Niezwykle żywiołowe i melodyjne połączenie indie rocka i bluesa. Z każdą godziną robiło się coraz chłodniej i jeszcze więcej osób pojawiało się pod sceną. Zespół Regres z Częstochowy tak ja ma to w zwyczaju zagrał bardzo szybko i ciężko. W przerwach między utworami jego wokalista prosił o wsparcie finansowe tarnobrzeskiego schroniska w Machowie, którego wolontariusze prowadzili zbiórkę w jednym z namiotów użyczonych przez MOSiR. Gwiazda wieczoru, warszawskie trio Komety pojawiła się na scenie punktualnie o godz. 19. Zespół zagrał swoje najpopularniejsze piosenki. Można było usłyszeć między innymi: specjalnie przerobioną dla naszego miasta wersję „Powietrza”, „Bal nadziei”, „Spotkajmy się pod koniec sierpnia” i wiele, wiele innych przebojów. Publiczność przyjęła Komety bardzo sympatycznie, nie mogło obyć się bez bisa.

Festiwal zakończył się parę minut po godz. 20.00. Po reakcji zebranych widać było, że impreza się podobała i bardzo chętnie przyszliby na podobną inicjatywę jeszcze raz. Prowadzący festiwal Krzysztof Miśkiewicz zapewnił, że takie koncerty na stałe wpiszą się w realia tarnobrzeskiej kultury.

Mrock Fest 2018 wsparli finansowo: Urząd Miasta Tarnobrzega, Karabela, Tarnobrzeskie Wodociągi, Tawerna Marina. Technicznego wsparcia udzielili: MOSiR, TDK, Jacht Klub Kotwica, Stowarzyszenie M-Rock, Kopalnia Mocy.

Powrót na listę aktualności