Aktualności

Monterzy z „Budowlanki” laureatami Olimpiady Budowlanej

13 kwietnia 2018 (piątek)

09-11 kwietnia odbywał się finał ogólnopolskiej olimpiady budowlanej „Buduj z Pasją”. Zabrze gościło najlepsze duety z całej Polski, które zakwalifikowały się z etapów regionalnych. Nasz region reprezentowali Grzegorz Rękas z kl. III t i Paweł Szelest z II t, uczniowie ZSP nr 3 „Budowlanka”, specjalność Monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych. 

Tegoroczna olimpiada przeprowadzana była z kwalifikacji „Roty malarskie i tapeciarskie”. Etap praktyczny trwał 4 godziny. Zadanie praktyczne polegało na wykonaniu aranżacji ściany zgodnie z technologią malarską, poprzez wykonanie tapetowania tapetą 3D i pomalowanie jej dwukrotnie farbą Sigma Sigmulto Metallic, oraz pomalowanie dolnej części farbą emulsyjną Dekoral Clean&Color. Na bocznej ścianie należało zaszpachlować powierzchnię płyty karton-gips za pomocą masy Rigips Premium Light w kategorii Q 3. Oceniana była zgodność wykonanego zadania z dokumentacją i warunkami technicznymi wykonywania robót budowlanych, oraz stosowanie odpowiednich narzędzi i zaleceń producenta materiałów użytych do wykonania zadania.

Drugiego dnia odbyła się część teoretyczna, test z wiedzy budowlanej. Grzesiek z Pawłem okazali się najlepszą drużyną etapu praktycznego. Po podsumowaniu konkursu sklasyfikowani zostali na II miejscu jako wicemistrzowie Polski. To kolejny olbrzymi sukces tarnobrzeskiej szkoły, który podkreśla jakość kształcenia w szkole i Centrum Kształcenia Praktycznego. Ponadto laureaci Olimpiady zwolnieni są z kwalifikacji B 06 egzaminu robót malarskich i tapeciarskich.

Powrót na listę aktualności