Aktualności

Modelarskie podsumowanie sezonu

12 grudnia 2018 (Środa)

W minioną sobotę odbyło się modelarskie podsumowanie sezonu. Była to ostatnia z imprez organizowanych przez miasto, w ramach kalendarza obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Współorganizatorami spotkania byli tarnobrzescy modelarze i pełniący rolę gospodarza Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Honorowy patronat nad  wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega.

W trakcie imprezy można było obejrzeć szereg wystaw modeli redukcyjnych, przygotowanych przez kluby modelarskie i modelarzy indywidualnych z całego kraju. Uczestnicy wystawili na swoich stoiskach, w różnych skalach, blisko 300 modeli samolotów, czołgów, pojazdów wojskowych, okrętów i techniki wojskowej oraz obiektów cywilnych,.

Wszyscy zainteresowani mogli m.in. prześledzić proces malowania modeli pojazdów wojskowych, podczas interaktywnego pokazu prowadzonego przez Artura Wałachowskiego z Białegostoku. Stowarzyszenie Modelarzy Dragon poprowadziło warsztaty modelarskie, gdzie można było spróbować swoich sił i skleić swój pierwszy model.

Rozegrany został też konkurs modeli redukcyjnych. Zmagania rozegrano w dwóch rodzajach, modeli plastikowych i kartonowych. Łącznie w 45 kategoriach startowych wystawiono blisko 250 modeli wykonanych przez juniorów i seniorów. Wszystkich juniorów nagrodzono wyróżnieniami i upominkami rzeczowymi ufundowanymi m.in. przez Urząd Miasta Tarnobrzega. Całości wydarzenia dopełniła giełda modelarska, podczas której można było kupić modele i potrzebne akcesoria.

Powrót na listę aktualności