Aktualności

Mikołaje i wystawcy panowali przez niedzielę w całym mieście

4 grudnia 2017 (poniedziałek)

W trzeci dzień grudnia po raz czternasty przez ulice Tarnobrzega przetoczyła się kawalkada różnych pojazdów, którymi na pl. Bartosza Głowackiego przybyło kilkudziesięciu Mikołajów. Objechali całe nasze miasto, zaczynając od Mokrzyszowa, by dotrzeć na Rynek, centrum niedzielnych wydarzeń. XIV Parada Mikołajów pod Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, wtopiła się już w kalendarz imprez naszego miasta. To już tradycyjna i oczekiwana grudniowa impreza. Organizowana przez stowarzyszenie Esteka za każdym razem gromadzi tłumy mieszkańców.

Mikołaje mieli tego dnia pełne ręce pracy. Kilkaset dzieci wróciło bowiem z imprezy ze słodkim prezentem, który otrzymały w zamian za własnoręcznie wykonany świąteczny rysunek. Uczestnikom Parady czas oczekiwania na Mikołajów umilały dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli i szkół podstawowych, które prezentowały na scenie swoje artystyczne programy. W prezentacjach wystąpiły również dzieci z Fitness Klubu Fitneska z Tarnobrzega.

Mali artyści śpiewali i tańczyli, wzbudzając spory aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Dodać należy, że każde dziecko zostało nagrodzone, a prezentująca się na scenie placówka otrzymała pakiet nagród ufundowany przez jednego ze sponsorów parady - firmę Toy Planet. Trzy kilometrowa kolorowa kawalkada pojazdów z Mikołajami była rekordowo długa. Do celu swojej podróży Mikołaje dotarli pojazdami policyjnymi, straży pożarnej, indywidualnymi samochodami osobowymi i ciężarówkami. Nie zabrakło również motocykli i koni.

„Mikołajodrom”, jakim stał się przez pół niedzieli Rynek naszego miasta, niemal pękał w szwach tego dnia. Po raz dugi z rzędu Paradzie Mikołajów towarzyszył III Kiermasz Bożonarodzeniowy. Kolorowe kramy zajęło ponad 50 wystawców z całej Polski, rzemieślników, wytwórców. Oferowano wszystko, co niezbędne do zorganizowania przyjemnych i wesołych świąt. Było smakowite jedzenie, ozdoby świąteczne, malowane bombki, prezenty i zabawki oraz wiele towarów przyjaznych naszemu zdrowiu. Swoje prace prezentowali również artyści, rzeźbiarze, w tym nasi, lokalni, Tarnobrzescy. Mieszkańcy zaopatrzyli się w unikatowe, jedyne w swoim rodzaju towary.

Organizatorowi Parady Mikołajów, stowarzyszeniu Esteka należą się słowa uznania za rozmach imprezy. Z powodów atmosferyczny nie udał się jedynie start dwóch balonów, którym Mikołaje mieli odlecieć z placu. Mamy nadzieję, ze za rok będzie równie dobrze, a balony będą mogły odlecieć bez problemów.

Powrót na listę aktualności