Aktualności

Maraton wokół Jeziora Tarnobrzeskiego

11 czerwca 2018 (poniedziałek)

Kolejnym wydarzeniem, obchodzonych w miniony weekend Dni Tarnobrzega, był VII Maraton wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. W zawodach wzięło udział 260 biegaczy, którzy mimo trudnych warunków atmosferycznych pokonali przygotowane trasy.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Rafał Czarnecki z STS Skarżysko – Kamienna. Ukończył dystans z czasem poniżej 3 godzin i tym samym wygrał VII Maraton wokół Jeziora Tarnobrzeskiego.  Kolejnym na mecie maratonu był Mariusz Turczyn z Majdanu Królewskiego, a trzeci ukończył bieg Adrian Kijowski z Żabna. W maratonie wzięła udział również jedna biegaczka – Anna Kapica z Klubu Rzeszowskie Gazel e i  Gepardy. Czas, który uzyskała na mecie, dał jej ósme miejsce w stawce 25 startujących zawodników.

Na trasie ćwierćmaratonu  wystartowało 129 zawodniczek i zawodników. Najszybszymi na tym dystansie okazali się - wśród pań Małgorzata Siembida,  Stalowowolski Klub Biegacza, wśród panów Michał Wojciechowski, Klub Biegacza Witar Tarnobrzeg. Natomiast półmaraton ukończyło 93 biegaczek i biegaczy. Lidia Czarnecka była najszybszą na tym dystansie, a najszybszym Dawid Kubiec.