Aktualności

Magistrat ze Szlachetną Paczką dla potrzebujących

10 grudnia 2018 (poniedziałek)

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Opiera się na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy bezpośrednio pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują odpowiednią pomoc.

W ramach Szlachetnej Paczki wolontariusze od 16 lat spotykają się z potrzebującymi i przychodzą do ich domów, docierając do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmują decyzję o włączeniu danej rodziny do projektu.

Tylko w ciągu ostatnich 5 lat wolontariusze odwiedzili ponad 160 tys. rodzin na terenie całego kraju. Od kilku lat do projektu włączają się również pracownicy tarnobrzeskiego magistratu. Co roku przeprowadzana jest zbiórka, dzięki której pokrywane są koszty zakupu i przygotowania paczki dla wybranej rodziny z terenu Tarnobrzega.

W obecnym roku paczka trafiła do kolejnej tarnobrzeskiej rodziny. Za zebrane 1335 zł zakupiona została nowoczesna kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem, komplet pościeli, kołdra, poduszka, koc i niezbędne artykuły żywnościowe.

Prezent przekazany został osobiście przez prezydenta miasta Dariusz Bożka w sobotę 8 grudnia. Dziękujemy wszystkim pracowników urzędu za odruch serca oraz wszystkim innym darczyńcom i wolontariuszom pomagającym tarnobrzeskim rodzinom w potrzebie.

Powrót na listę aktualności