Aktualności

Łódź wodno-lodowa dla druhów z OSP Tarnobrzeg os. Nagnajów

6 marca 2018 (wtorek)

Podczas uroczystej zbiórki w  OSP Tarnobrzeg os. Nagnajów, która odbyła się w minioną niedzielę 4 marca, przekazano i poświęcono nowy sprzęt pożarniczy dla druhów ochotników - łódź wodno-lodową.

Jednostka, która swoją siedzibę ma w widłach rzeki Wisły i Jeziora Tarnobrzeskiego, otrzymała odpowiedni do warunków działania sprzęt. To łódź płaskodenna w wersji lodowej Jacek 2 z silnikiem zaburtowym Mercury wraz z przyczepką transportową. Druhowie otrzymali również pompę pływająca Posejdon. Łódź pozwala prowadzić działania ratownicze na akwenach wodnych przez cały rok, w szczególności na zbiornikach pokrytych lodem (jest to jedyna łódź z możliwością ratownictwa na lodzie w strukturach OSP). Dodatkowym walorem sprzętu jest jego waga. Kilku strażaków jest w stanie przenieść łódź w dowolne miejsce bez potrzeby szukania stanowiska do wodowania. Pompa pływająca, pomimo niewielkich rozmiarów, jest bardzo wydajna. Może wypompować nawet 1200 litrów wody na minutę. Koszt sprzętu ogółem, to kwota 20 000 zł, pozyskana ze środków finansowych OSP, Gminy Tarnobrzeg, WORD Tarnobrzeg oraz MSWiA.

Poświęcenia nowej łodzi dokonał proboszcz miechocińskiej parafii ks. dr Mariusz TELAGA. A w wydarzeniu wzięli udział: Marek Bukała - naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miast, kpt. Daniel Myszka p.o. zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu, Lidia Napieracz - przewodnicząca Zarządu osiedla Nagnajów, dh Wojciech Zioło - komendant Miejski OSP w Tarnobrzegu, Kamil Kalinka - dyrektor WORD w Tarnobrzegu.

Tuż przed uroczystością podczas walnego zebrania sprawozdawczego. Strażacy OSP Tarnobrzeg os. Nagnajów podsumowali działalność w roku 2017 oraz udzielili absolutorium swojemu zarządowi.

Powrót na listę aktualności