Aktualności

Łączymy pokolenia

10 czerwca 2019 (poniedziałek)

w Szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu miał miejsce festyn rodzinny - „Łączymy pokolenia” pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Dyrektor Grzegorz Kokoszka powitał przybyłych uczniów i ich rodziny, zapraszając wszystkich do wzięcia udziału w szeregu atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli, innych pracowników „czwórki” a także rodziców.

Atrakcji zaś było mnóstwo: mini paintball, fotobudka na wesoło, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, loteria fantowa z cennymi nagrodami, balonowe cudaki, stoisko z rękodziełem, stoisko  z potrawami regionalnymi i  zdrową żywnością, szkolna kawiarenka, pokaz i nauka żonglowania, uczniowski turniej koszykówki , dmuchane zjeżdżalnie. W ofercie pikniku znalazły się także: sprzedaż pysznych gofrów, kiermasz ciast, koktajle, stoisko gastronomiczne, grill. Dla najmłodszych przygotowano kącik zabawy.

Dzieci z rodzicami z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w konkursie „Potyczki rodzinne”, czerpiąc przyjemność z rywalizacji, ale też radość ze wspólnego działania.

Tymczasem na scenie odbywały się pokazy dziecięcych talentów wokalnych i tanecznych, a instruktorki z  klubu „Fitneska” zaproponowały wspólną zabawę w rytmie dynamicznej muzyki.

Chwile wytchnienia uczestnikom festynu zapewniło słuchanie czytanych baśni Ch.H. Andersena.

Po obejrzeniu wyposażenia karetki ratunkowej i radiowozu dzieci z wielką uwagą wysłuchały  pogadanki profilaktycznej prowadzonej na scenie przez aspiranta, który przypomniał zasady bezpiecznego  spędzania wolnego czasu, zasady udzielania pierwszej pomocy  oraz jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. To jeszcze nie wszystko!

Wiele emocji towarzyszyło konkurencji przygotowanej przez zaproszonych policjantów. A błysk w oczach wywołała zapowiedź, że wszyscy uczestnicy konkursu w nagrodę przejadą się policyjnym quadem.

Wśród atrakcji  tegorocznego spotkania rodzinnego był popis mistrzyń Polski – mażoretek „Diament” z Chmielowa, którym  gorąco dziękujemy za poświęcony nam czas.

W trakcie festynu wręczano uczestnikom kolejnych potyczek, konkursów wartościowe nagrody.

W dalszej części spotkania odbyły się pokazy karate grupy TKK KYOKUSHIN oraz  licytacje.

Ostatni punkt pikniku to barwna chmura, która, kolorując uczestników zabawy, wywołała eksplozję radości.     

Tak duża różnorodność pokazów, atrakcji sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Festyn „Łączymy pokolenia” spełnił oczekiwania jego twórców i odbył się dzięki życzliwości, hojności, zaangażowaniu rodziców, nauczycieli.

Jesteśmy wdzięczni również wszystkim sponsorom, dzięki którym udział  w konkurencjach stał się bardziej emocjonujący a wiele nagród było zwieńczeniem dużego wysiłku w skwarne popołudnie.

 

 

Powrót na listę aktualności