Aktualności

Konkurs fotograficzny w Przedszkolu Nr 3

7 czerwca 2018 (czwartek)

29 maja w Przedszkolu Nr 3 zorganizowano uroczyste rozstrzygnięcie miejskiego konkursu fotograficznego „Tarnobrzeg-miasto dzieci”. Była to 5 edycja konkursu o charakterze patriotycznym. Przedszkole kultywuje tradycje powstałej w 1905 r. ochronki, patronem jest Stanisław Jachowicz-rodem z Tarnobrzega, toteż troska o pielęgnowanie tradycji i kształtowanie uczuć patriotycznych jest szczególnie bliska przedszkolu.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności dostrzegania piękna swojego osiedla, miasta. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jednego zdjęcia przedstawiającego grupę dzieci przedszkolnych na tle wybranego obiektu miasta.

Na konkurs wpłynęło 13 zdjęć z tarnobrzeskich przedszkoli, oprawionych w efektowne ramki. Przedstawiały one miejsca zabytkowe takie jak pomniki J. Tarnowskiego, B. Głowackiego, św. Jana Pawła II, S. Pawłowskiego/, zamek w Dzikowie czy bliskie dzieciom przedszkola, place zabaw, tereny rekreacyjne nad Wisłą.

Na wielu zdjęciach były widoczne symbole Tarnobrzega i Polski. Jest to szczególnie ważne w roku 425 rocznicy lokacji naszego miasta oraz 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.   

Wśród nagrodzonych znalazły się:

  1. Przedszkole 6 przedstawiające dzieci w stylizowanych strojach na tle starego kina „Wisła”.
  2. Przedszkole 3 przedstawiające dzieci w lasowiackich strojach w Dzikowie.
  3. Przedszkole 1 na osiedlowym placu zabaw.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie dzieciom. Dziękujemy nauczycielom za pełnienie roli opiekunów sesji fotograficznych z udziałem najmłodszych tarnobrzeżan.

Powrót na listę aktualności