Aktualności

Kolejny udany start tarnobrzeskich wioseł!

14 wrzesnia 2020 (poniedziałek)

Kolejny udany start tarnobrzeskich wioseł!

Z 6 medalami wrócili reprezentanci Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg z dorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików połączonych z regatami dzieci. Swoją wysoką formę potwierdziła nasza "dwójka" młodzików Antoni Kołodziej - Aleksy Krystek, która w regatach K2 na 2000 m. zdobyła brązowy medal.

Jeszcze lepiej wypadły kajakarki w K1 dzieci na 300 m., gdzie wszystkie trzy miejsca na podium przypadły młodym tarnobrzeżanką. Na najwyższym stanęła Weronika Kukiełka, druga była Aleksandra Śleczko, a na najniższym stopniu podium znalazła się Zuzanna Dul. Wśród chłopców w rywalizacji K1 dzieci na 300 m. zwyciężył Adam Dzierzkowski.

Ostatni z medali wywalczyła osada dziewcząt Weronika Kukiełka - Aleksandra Śleczko w konkurencji K2 dzieci na 300 m. zdobywając srebro.

W rywalizacji młodziczek na 2000 m. Otylia Błażejczak była 8. Natomiast w zmaganiach młodzików również na 2000 m. Antoni Kołodziej zajął 5 miejsce, Aleksy Krystek -6, Kacper Puzio - 8, Piotr Stępień - 21.

Dla części naszej ekipy był to debiut w zawodach tej rangi. Wywalczone 6 medali w Katowicach, gdzie rywalizowało aż 14 klubów należy uznać za spory sukces i dobry prognostyk na przyszłość - podkreśla szkoleniowiec tarnobrzeskiego klubu - Piotr Kwasek.  

inf. Kajakarze Tarnobrzeg

Powrót na listę aktualności