Aktualności

Kolejne dofinansowanie na komputery dla szkół!

12 listopada 2020 (czwartek)

Kolejne dofinansowanie na komputery dla szkół!

Tym razem dosprzętowi się pięć tarnobrzeskich szkół ponadpodstawowych. Każda, na zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do realizowania nauki zdalnej, otrzyma po 14 tysięcy złotych z rządowego programu „Aktywna tablica”. Po 3,5 tysiąca złotych dołoży miasto.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Miasto Tarnobrzeg otrzyma dofinansowanie w wysokości 70 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla pięciu szkół ponadpodstawowych. Dofinansowanie trafi do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, Technikum w Zespole Szkół im. Ks. St. Staszica, Technikum w Zespole Szkół Nr 1, Technikum w Zespole Szkół Nr 2 i Technikum w Zespole Szkół Nr 3. O dofinansowanie dla tych szkół wnioskowało miasto Tarnobrzeg.

Dofinansowanie zostanie przyznane w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2020 -2024 ,,Aktywna tablica”.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu do każdej ze wskazanych szkół trafi po 17 500 zł. Z tego, dokładnie 14 000 zł na szkołę pochodzić będzie z programu ,,Aktywna tablica”, natomiast po 3 500 złotych dołoży miasto. - Zgodnie z wnioskami dyrektorów szkół, za pozyskane dofinansowanie zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, głownie laptopy z akcesoriami komputerowymi pozwalającymi na komunikowanie się na odległość, niezbędny w realizowania nauki zdalnej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak przypomina, będzie to już kolejne, czwarte, duże wsparcie tarnobrzeskich szkół w sprzęt komputerowy w 2020 roku. - Od czasu wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach z budżetu miasta zakupiliśmy tablety dla uczniów, niezbędny sprzęt komputerowy na potrzeby nauki zdalnej udało się też zakupić dzięki dotacjom, w tym z programu Zdalna Szkoła, programu Zdalna Szkoła + oraz program Aktywna tablica – dodaje prezydent Bożek.

Powrót na listę aktualności