Aktualności

Julia Walczyna ze Studia Piosenki TDK zdobyła Grand Prix

28 grudnia 2020 (poniedziałek)

Tuż po świętach mamy ogromny powód do radości - Julia Walczyna ze Studia Piosenki TDK zdobyła w kategorii do 18 lat Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki, Tańca i Sztuki dla Osób Niepełnosprawnych „Iveria - Diament” w Gruzji‼

W festiwalu realizowanym w tym roku po raz piąty, tym razem w formule online, wzięli udział artyści z 7 krajów: Gruzji, Ukrainy, Armenii, Rumunii, Azerbejdżanu, Turcji i Polski. Jest to wydarzenie integracyjne, w którym biorą udział niepełnosprawni oraz pełnosprawni artyści. Konkurs trwał od lipca i miał kilka etapów, podczas których liczyły się głosy oddawane telefonicznie, liczba wyświetleń piosenek na YouTubie oraz głosy międzynarodowego jury. Tegoroczna edycja miała podtytuł: „Iveria - Diamentowy Festiwal przeciwko Koronie”. Organizatorzy podkreślają, że została zorganizowana w proteście przeciwko sytuacji epidemicznej, by nie hamować rozwoju artystów, promować ich dokonania i mobilizować do dalszej pracy.

Julka ponownie odniosła sukces na tym festiwalu. W 2018 r. także zdobyła Grand Prix. Wtedy przyjął ją i pobłogosławił patriarcha Gruzji Ilia II, który co roku patronuje festiwalowi. Powiedział wtedy, że w głosie Julii mieszka Bóg.

Więcej na stronie organizatora: https://tiny.pl/7vjnw

Powrót na listę aktualności