Aktualności

Jubileuszowa edycja Biegu Nadwiślańskiego

16 października 2018 (wtorek)

Już po raz 40 odbył się Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera. W niedzielę 14 października na starcie stawiło się 115 zawodników. Pokonali oni 15 kilometrową trasę z Baranowa Sandomierskiego wzdłuż Wisły do Tarnobrzega. Tradycyjnie meta biegu miała miejsce w parku dzikowskim przy Zamku Tarnowskich. W ramach wydarzenia odbyły się również biegi młodzieżowe na dystansach od 50 do 2000 metrów oraz bieg w kategorii Open.

Wśród tarnobrzeskich biegaczy najlepszym był Michał Wojciechowski z Klubu Biegacza „Witar”, członek kadry narodowej niesłyszących, wielokrotny medalista. Na początku października b.r. na zawodach w  Bydgoszczy zdobył złoty medal  na 4000 m, złoty medal na  12000 m oraz złoty medal drużynowo.

O marce Biegu Nadwiślańskiego świadczą też jego wieloletni zawodnicy, którzy uczestniczyli we wszystkich jego 40 edycjach – to Zdzisław Karpiński i Zbigniew Piechociński. Ich niezawodność uhonorowana została okolicznościowymi trofeami.

Medale, dyplomy, statuetki, jubileuszowe podziękowania wręczała biegaczom i organizatorom XXXX Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera, pełniąca obowiązki Prezydenta Miasta Tarnobrzega Anna Pekár.

Wyniki biegu dostępne są na stronie: Wyniki-Tarnobrzeg, Wyniki-OPEN, Wyniki-Kategorie Wiekowe.