Aktualności

Jubileusz Szkół Katolickich

1 października 2018 (poniedziałek)

W sobotę 29 września odbył się ewangelizacyjno-charytatywny Piknik Szkół Katolickich „Strefa Aniołów”. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, której przewodniczył opiekun szkół i organ prowadzący w jednej osobie, ks. dr Jan Biedroń, proboszcz parafii pw Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie. W uroczystości uczestniczył także zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka, który w swoim przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na rolę szkół katolickich w tarnobrzeskiej społeczności. Gratulując udanego dziesięciolecia wręczył szkole pamiątkowy grawer.

Podsumowaniem części oficjalnej, było wręczenie statuetek „Aniołów Dobroci” dla osób szczególnie zasłużonych Rodzinie Szkół Katolickich. Na wszystkich uczestników spotkania czekał jubileuszowy tort. Tradycyjnym polskim tańcem, polonezem, zapoczątkowano czas integracji i wspólnej zabawy. Jak co roku, także i tym razem podczas festynu można było zakosztować „Anielskich smaków”, posłuchać koncertu uczniów, wziąć udział w loterii fantowej i wielu innych atrakcjach.

Tegoroczny piknik był zapowiedzią kolejnych wydarzeń planowanych przez szkoły katolickie. 10 lat istnienia, zaufanie rodziców i uczniów oraz wsparcie władz miasta i licznych przyjaciół, zobowiązuje do działania i planowania kolejnych jubileuszy, w duchu wiary chrześcijańskiej i patriotyzmu.

Powrót na listę aktualności