Aktualności

Intensywne trzy dni świętowania 425-lecia miasta za nami

11 czerwca 2018 (poniedziałek)

Drugi dzień Dni Tarnobrzega 2018 przyniósł wiele emocji. 10 czerwca, od samego rana, na terenach zielonych nad Wisłą odbywał się ekstremalny bieg RUN.Fit Fitneska o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Niemal 70 uczestników z wielu polskich miejscowości zmagało się z przeszkodami, błotem i dystansem, ale też i z upałem. Wszyscy jednak kończyli bieg z śmiechem na twarzy, choć bardzo zmęczeni. Rano nad Jeziorem Tarnobrzeskim biegacze zmagali się również w zawodach na dystansie pełnego, pół i ćwierć maratonu. Niedziela więc należała do sportowców.

Na arenie głównej imprezy bawiliśmy się przy muzyce rockowej. Gwiazdą wieczór był znany wszystkim i popularny ostatnio zespół Video. Oprócz nich na scenie niezwykłe shoł dała ukraińska grupa z Lwowa o nazwie Joryj Kłoc. Mieszkanka kraińskiej muzyki ludowej i ciężkiego rocka przypadła do gustu wielu słuchaczom. Nie zabrakło również naszych miejscowych kapel. Wystąpił dla nas zespół TeBeG oraz grupa Goat. Były tez grupy wykonujące znane rovery: zespół Roxanne Roxette Cover Band, łudząco przypominający grupę Roxette, także fizycznie, oraz Sidus z nieodległego Połańca, naśladująca znany girls band Spice Girls.

Równolegle do atrakcji zorganizowanych nad Wisłą w mieście koncertowały orkiestry dęte, w tym i nasza Miejska Orkiestra. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbywał się trening z wielkim polskim siatkarzem Mariuszem Wlazłym. Pojawił się on zresztą nad Wisłą, by rozdawać uczestnikom piłki do siatkówki z własnym autografem.

Pogoda dopisała, dopisały również atrakcje. Przez trzy dni, bo od piątku, imprezą plenerową w Zamku Tarnowskich świętowaliśmy 425 lat naszego miasta.

Powrót na listę aktualności