Aktualności

„Iluminacja” Machowa… i nie tylko!

21 grudnia 2018 (piątek)

To dawno oczekiwana inwestycja, niezwykle przydatna dla pracowników firm działających w strefie przemysłowej w Machowie. Projekt wpisuje się w świąteczny klimat światła i iluminacji tarnobrzeskich ulic. Panujące na tym odcinku ulicy Zakładowej ciemności, szczególnie już od godzin popołudniowych w okresie jesienno–zimowym, stwarzały zagrożenie dla ruchu pieszych i transportu kołowego.

To kolejna, po centralnym parkingu dla samochodów TIR, inwestycja realizowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu, budowa elektryczno – energetycznej linii oświetlenia drogowego ulicy Zakładowej. System lamp ledowych oświetlających ulicę i towarzyszący jej chodnik, jeszcze przed nowym rokiem zostanie oddany do użytkowania i przekazany przez Agencję do zarządzania przez władze Tarnobrzega. 

W planach ARP na 2019 rok przewidziano kolejne inwestycje, m.in. proces projektowania i budowy nowej hali przemysłowo – magazynowej o łącznej powierzchni 11,5 tysięcy m2. Będzie to jedna z trzech hal budowanych przez Agencję w Radomiu, Stalowej Woli i właśnie w Tarnobrzegu. Nowoczesny obiekt, realizowany w systemie modułowym, z pełnym zapleczem socjalno – biurowym i placami parkingowymi. Aktualnie na terenach parku przemysłowego w Machowie, ARP wydała 17 zezwoleń na działalność gospodarczą w strefie, inwestorzy zrealizowali projekty o wartości przekraczającej 540 milionów złotych i zatrudnili około 2000 osób.

Powrót na listę aktualności