Aktualności

IKS Jezioro Tarnobrzeg - złoto i srebro w Czeskiej Ostrawie oraz zwycięstwo na Pomorzu

11 wrzesnia 2017 (poniedziałek)

W Czeskiej Ostrawie zakończony został Pro Tour - Czech Open 2017 w tenisie stołowym, w którym występowali zawodnicy Reprezentacji Polski. W turnieju indywidualnym i drużynowym w klasie 4 wystąpił Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg, który wywalczył dwa medale. Medal złoty w parze z Chorwatem w turnieju drużynowym. Natomiast turniej indywidualny w klasie startowej 4 wózki mężczyzn zakończył rywalizację ze medalem srebrnym.

Świetne zawody w wykonaniu Krzyśka, który odnosi kolejny sukces w swojej karierze sportowej i zdobywa punkty w rankingu światowym. Występ w Ostrawie jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy - European Championships, które odbędą się 26 września - 5 października w Lasko na Słowenii, gdzie wystąpi również drugi zawodnik IKS-u Maciej Nalepka.
Zawodnicy z Reprezentacji Polski wracają teraz do Krakowa na finałowe przygotowania do najważniejszej imprezy tego roku. 

W Sulęczynie (województwo pomorskie) odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. W zawodach tych występowało dwóch zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg: Paweł Mazuryk i Mariusz Matejek.
Obaj nasi zawodnicy zagrali świetne zawody i wygrali zarówno turniej drużynowy, jak i turniej indywidualny. W klasie 8 triumfował Paweł Mazuryk, a w klasie 9 nie miał sobie równych Mariusz Matejek. W turnieju drużynowym, w naszym zespole, obok zawodników IKS-u zagrał zawodnik na wózku z KSN Start Warszawa: Grzegorz Papis. Turniej ten był jednocześnie oficjalnym zakończeniem kariery sportowej Ernesta Gardynika zawodnika Szansy Start Gdańsk.

(Źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg)

Powrót na listę aktualności