Aktualności

Gratulacje dla Mistrzyń Europy

15 października 2018 (poniedziałek)

W sobotę 13 października rozegrany został w tarnobrzeskiej hali MOSiR mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń tenisa stołowego kobiet, pomiędzy KTS Enea Siarka Tarnobrzeg a LZ Froschberg Linz (Austria). Był to pierwszy występ po powrocie z Mistrzostw Europy w Alicante naszych mistrzyń. Li Qian zdobywczyni pierwszego w historii polskiego tenisa stołowego złotego medalu w klasyfikacji indywidualnej oraz reprezentantki Niemiec Han Ying zdobywczyni złotego medalu w mikście.

Przed meczem odbyła się uroczystość podczas, której zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka serdecznie pogratulował Li Qian zdobycia medalu - Jest to ogromny sukces zarówno dla Polski, jak również dla Pani. Jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się, że odnosi Pani tak wielkie sukcesy. Zdobycie medalu podczas tak prestiżowej imprezy jest niezwykłym osiągnięciem, dzięki któremu już na stałe zapisała się Pani na kartach historii sportu. To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta i jego mieszkańców, ponieważ możemy poszczycić się faktem, że na co dzień jest Pani zawodniczką Klubu Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu - podkreślił prezydent. Kamil Kalinka w uznaniu wielkiego sukcesu, wręczył zawodniczce w imieniu władz miasta, nagrodę w wysokości 5 000 zł za wybitne osiągnięcia sportowe.

Prezydent pogratulował również drugiej mistrzyni Han Ying, życząc jej kolejnych wyzwań, samych wygranych i medali tylko z najcenniejszego kruszcu. Szczególne podziękowania i gratulacje otrzymał również wieloletni trener tarnobrzeskich tenisistek, a obecnie również Trener Reprezentacji Polski Seniorek, Zbigniew Nęcek - Prowadzenie kadry, która zdobyła medale podczas tak prestiżowej imprezy jak Mistrzostwa Europy  jest niezwykłym osiągnięciem. Życzę Panu samych trafnych decyzji, które z pewnością zaowocują kolejnymi zdobytymi medalami przez reprezentantki Polski - dodał Kamil Kalinka. Han Ying i Zbigniew Nęcek otrzymali również pamiątkowe grawertony.

W meczu nasze mistrzynie potwierdziły wysoka formą i pokonały zespół LZ Froschberg Linz 3:1.

Powrót na listę aktualności