Aktualności

Ekonomistki  z „Rolnika”  w II etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

13 lutego 2018 (wtorek)

Uczennice z klasy III technikum ekonomicznego Sylwia Bajda, Oliwia Walas i Evelyne Prestat zakwalifikowały się do II etapu  olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznychi będą reprezentować swoją szkołę – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu w etapie wojewódzkim olimpiady, który odbędzie się w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie 16 marca. W rywalizacji tej będą uczestniczyć uczniowie z 21 szkół ponadgimnazjalnych  z terenu Podkarpacia. Opiekunem merytorycznym uczennic jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Bogusława Serwan-Partyńska.

Olimpiada ta była podsumowaniem realizowanego w szkole ogólnopolskiego projektu edukacyjnego prowadzonego przez Zakład Ubezpieczeń  "Lekcje z ZUS". Projekt ten jest bardzo ciekawy i skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, stojących u progu decyzji co dalej robić w życiu. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych w podejmowaniu tak ważnej decyzji jest nieodzowna. Należy znać swoje prawa i obowiązki wchodząc na rynek pracy, zakładając własną firmę, czy podejmując choćby niewielką aktywność zawodową podczas nauki w szkole wyższej. Tematyka czterech lekcji pozwalała w pełni zrozumieć logikę działania systemu ubezpieczeń społecznych, w tym systemu emerytalnego oraz poznać zasady prowadzenia własnego biznesu w aspekcie tychże ubezpieczeń.

Olimpiada podzielona jest na trzy etapy: szkolny, w którym rywalizują miedzy sobą uczniowie oraz wojewódzki i centralny, w których odbywa się rywalizacja drużynowa. Członkowie trzech najlepszych drużyn w kraju otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostaną również szkoły, które ci uczniowie będą reprezentować. Tak więc warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, tak dla samej bardzo istotnej wiedzy, jak i możliwości wygrania nagród.

Trzymamy kciuki z dobry wynik uczennic z  „Rolnika”.

Powrót na listę aktualności