Aktualności

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej Nr 6

27 lutego 2018 (wtorek)

W sobotę 24 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Tarnobrzegu odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły Wilhelmina Kropornicka, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Na początek przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Współczesna śpiąca królewna” w wykonaniu aktorów szkolnego kółka teatralnego, przygotowanych pod kierunkiem Marzeny Hudeli. Następnie dyrektor wręczyła nagrody oraz  dyplomy uczestnikom Miejskiego Konkursu Plastycznego „Mój ulubiony zwierzak”. Goście mieli też możliwość podziwiania pokazu karate, przygotowanego przez nauczyciela wychowania fizycznego - Dawida Kipera. Młodzi goście podczas zajęć z przyszłym wychowawcą przygotowywały dekoracyjne upominki z soli kuchennej, którą barwiły kolorową kredą. Zajęcia komputerowe przeprowadził Tomasz Sawicki. Dzieciaki samodzielnie lub z pomocą nauczyciela odkrywały tajemnice programów komputerowych oraz tablicy interaktywnej. Tego dnia przedszkolaki mogły też podziwiać liczne eksponaty w pracowni przyrodniczej oraz obserwować je przez mikroskop. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się królik Tomek, hodowany troskliwie już od dwóch lat przez uczniów kl. VI. Do tajemniczego i barwnego świata książek zaprosiła dzieciaki Monika Sztylko. W świetlicy szkolnej Iwona Stępak wraz ze swoją asystentką – Madzią wyczarowywały dla przedszkolaków różnobarwne zwierzątka z balonów, a także zachęcały do wspólnych gier i zabaw. W trakcie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Szkoła Podstawowa Nr 6 to szkoła, która ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez uczących tu nauczycieli, udział w zajęciach powszechnej nauki pływania, opiekę świetlicową, wyjazdy na białą i zieloną szkołę. Jej atutem jest niewątpliwie wysoki poziom nauczania, jednozmianowość oraz indywidualne podejście do ucznia.

Powrót na listę aktualności