Aktualności

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

16 maja 2018 (Środa)

15 maja podopieczni oraz pracownicy tarnobrzeskich placówek edukacyjnych i rehabilitacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej oraz domów samopomocy zaprezentowali na placu Bartosza Głowackiego swój artystyczny i rękodzielniczy dorobek. Tego dnia byliśmy w mieście świadkami obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość zorganizowana została przez koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy współpracy miasta Tarnobrzeg.

Święto to ma na celu przypomnienie nam wszystkim, że każdy człowiek ma równe prawa. Na placu można było obejrzeć wystawę prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością, a nawet je zakupić. Ofertę wsparcia prezentował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz tarnobrzeski oddział ZUS.

Delegacje instytucji uczestniczących w święcie złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Bartosza Głowackiego. W imieniu miasta kwiaty złożył pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Tarnobrzega Kamil Kalinka. Przed uroczystościami na tarnobrzeskim Rynku odbyła się Msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla, po której barwny korowód uczestników przemaszerował po ulicach miasta.

Powrót na listę aktualności