Aktualności

Dzień Działkowca zawitał do ogrodów na Wymysłowie

3 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

1 września działkowcy z ROD Wymysłów obchodzili swoje święto. Świętowano nie tylko „Dzień Działkowca”, ale również jubileusz 40-lecia założenia ogrodu. W święcie uczestniczyli działkowcy, a także prezesi pozostałych ogrodów działkowych w mieście oraz władze podkarpackiego PZD - Agnieszka Sycz, prezes OZP PZD w Rzeszowie i Aneta Komada, kierownik Rejonowej Delegatury w Tarnobrzegu. Na uroczystość przybył także zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka, który z okazji jubileuszu wręczył prezesowi ogrodu Kazimierzowi Morce pamiątkowy grawerton. Złożył również wszystkim działkowiczom szczere wyrazy uznania i podziękowania za wieloletnią dbałość o swoje ogrody, które kształtują estetykę najbliższego otoczenia. - Pielęgnowane przez Państwa ogrody działkowe, to „zielone płuca” Tarnobrzega, które upiększają nasze miasto i są miejscem wypoczynku wielu tarnobrzeskich rodzin – mówił zastępca prezydenta Kamil Kalinka.

Podczas uroczystości wręczono medale i odznaczenia wyróżniającym się działkowcom. Jubileusz uświetnił także występ zespołu ludowego "Lasowiacy", który zabawiał wszystkich tradycyjnymi lasowiackimi przyśpiewkami. 

Rodzinny Ogród Działkowy Wymysłów to prawie 600 działek, na których działkowicze-pasjonaci uprawiają warzywa i owoce oraz wypoczywają. O wysokiej jakości znajdujących się w nim ogrodów świadczy fakt, że działki z ogrodu Wymysłów wielokrotnie zwyciężały w miejskich konkursach na „Wzorową Działkę”.

Powrót na listę aktualności