Aktualności

Dzień Działkowca w Związkowcu

20 sierpnia 2018 (poniedziałek)

18 sierpnia na terenie swojego ogrodu działkowcy z ROD „Związkowiec” w Tarnobrzegu obchodzili swoje coroczne święto. Oprócz mieszkańców-ogrodników i ich rodzin w uroczystości udział wzięły też władze podkarpackiego okręgu PZD, zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka oraz miejscy radni.

Tradycyjnie obchody „Dni Działkowca” to czas na podsumowanie sezonu, podejmowania planów na kolejny rok, jak również wyróżnienie dla wzorowych działkowców. W tym roku odznakę „Zasłużony Działkowiec” Polskiego Związku Działkowców otrzymało 15 z nich.

Ogród "Związkowiec" powstał w 1966 roku. Dziś to ponad 4oo pięknych i zadbanych ogródków oraz nowy dom działkowca, na odbudowę którego złożyli się wszyscy działkowicze. Wspomnieć należy, że w 2014 roku ogród został wyróżniony tytułem „Wzorowy ogród na Podkarpaciu”. Zdaniem Aleksandra Grucy, prezesa „Związkowca”, to zasługa przede wszystkim działkowców, którzy przykładnie dbają o porządek i wygląd swoich ogrodów. Ogródki działkowe zmieniły dziś swą funkcję. Coraz częściej z miejsca produkującego warzywa i owoce stają się rodzinnymi centrami rekreacji i wypoczynku.

Powrót na listę aktualności