Aktualności

DNI TEATRU W TDK

6 marca 2018 (wtorek)

„Teatr wszystko przetrzyma, jest drogą do uratowania człowieka…” – napisali w orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca 2018 roku, francuska aktorka Isabelle Huppert i polski reżyser Leszek Mądzik. Stwierdzili również, iż „teatr prowadzi nas w świat, gdzie marzenia, pragnienia są na wyciągnięcie ręki. Poddajemy im się, wyrażając wdzięczność nie tylko brawami, ale i ciszą. A jeżeli ta cisza potrafi się przebić przez zgiełk, który nas otacza po wyjściu z teatru, to misja teatru jest spełniona. Błogosławieństwem teatru jest nie tylko fakt, że człowiekowi przekaże swoje uczucia, ale że wychodzi z tego spotkania wzbogacony o doświadczenia, których dotąd nie znał”.

Zapraszamy miłośników teatru do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, gdzie gościć będziemy zespoły teatralne.

16 marca 2018 r. o godz. 18.00 Teatr  „Kontynuacja” z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” wystawi spektakl pt: „Dwa x Fredro” oparty na twórczości Aleksandra Fredry w reżyserii Marka Urbana. 

17 marca 2018 r. o godz. 17.00 Teatr „Rozmaitości” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu zaprezentuje sztukę „Ciotka”  Włodzimierza  Kłaczyńskiego w reżyserii Jadwigi Klaus.

18 marca 2018 r., godz. 17.00  po raz pierwszy będziemy gościć w Tarnobrzegu  Teatr Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury w Tarnogrodzie (powiat Biłgoraj) ze sztuką Moliera: „Lekarz mimo woli” w reżyserii Heleny Zając.Jak zatem widać w tegorocznym repertuarze Dni Teatru w Tarnobrzeskim Domu Kultury pojawi się klasyka, jak również  współczesna tematyka obyczajowa.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, po które zapraszamy od 8 marca 2018 r.

(Źródło: Tarnobrzeski Dom Kultury)

Powrót na listę aktualności