Aktualności

Charytatywny koncert "Gramy dla Małgosi"

18 czerwca 2018 (poniedziałek)

Nie mogąc podnieść własnego dziecka, dla innych podnosi góry ..., tak zaczyna się jeden z artykułów napisanych o Małgosi Wójcikowskiej.  Jej życie to suma cierpienia fizycznego, ogromnego bólu po śmierci męża i samotnego trudu wychowywania 9-letniego synka Maxia. Ta piękna i dobra kobieta toczy walkę każdego dnia i spychając własne potrzeby na drugi plan, zabiega o lepsze jutro dla innych.

Małgosia to siłaczka…wojowniczka. Siła jej tkwi jednak nie w jej mięśniach czy stawach, ale w jej ogromnym sercu, które choć ponad dwa lata temu  rozsypało się na setki kawałków, porusza i angażuje innych do działania na rzecz potrzebujących, którzy podobnie jak ona mają w życiu pod górkę.

Pomimo ogromnego cierpienia,  Małgosia zachowuje pogodę ducha, zawsze uśmiechnięta i życzliwa, gotowa rzucić wszystko i wspierać potrzebujących.  Nauczyła się żyć z towarzyszącym jej bólem i nie widać po niej cierpienia, a zawsze uśmiech i błyszczące zielone oczy. Nigdy nie pokazuje, ze jest jej źle, nigdy nie narzeka i nie żali się.

Małgosia pomimo swoich ograniczeń ruchowych oraz towarzyszącego jej bólu jest osobą bardzo aktywną. Jest współzałożycielem KMM Klubu Miejscowej Motoryzacji  Tarnobrzeg oraz członkiem w Stowarzyszeniu PIKAJRO w Tarnobrzegu. W ramach tych organizacji, jak i poza nimi, udziela się charytatywnie. Jest pomysłodawcą wielu akcji, mających na celu pomoc potrzebującym. Nie tylko organizuje pomoc, dostarcza ją, ale angażuje w to wszystkich swoich przyjaciół, znajomych, a niejednokrotnie i osoby nowo poznane.

Przyjaciele Małgosi Wójcikowskiej, postanowili wesprzeć ją w walce o lepsze jutro … lepsze jutro bez uciążliwego bólu i zorganizowali dla niej Koncert Charytatywny, który odbył się 16 czerwca br. na terenie Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu celem zebrania funduszy na rehabilitację i leczenie. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Towarzyszyły mu występy zespołów, kiermasz placków i gadżetów, stoisko ze sprzedażą ceramiki, przejazd motocykli i aut, wiele atrakcji dla dzieci, pyszny bigos i kiełbaska oraz licytacja. Podczas koncertu zebrano kwotę około 4 tysięcy złotych, co pomoże pani Małgosi w szybszej rehabilitacji i możliwości niesienia pomocy innym, tak jak to czyni do chwili obecnej.

Powrót na listę aktualności