Aktualności

Biegali przez przeszkody i obrzucali się kolorowymi proszkami

1 października 2018 (poniedziałek)

30 września nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbył się dziecięcy bieg z przeszkodami „RUN-Fit KIDS” o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega i festiwal kolorów holi.

W ostatni dzień września nad Jeziorem Tarnobrzeskim żegnaliśmy lato. Słoneczna niedziela ściągnęła nad wody jeziora wielu mieszkańców, którzy uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Tego dnia po raz pierwszy zorganizowany został bieg z przeszkodami dla dzieci RUN-Fit KIDS Fitneska o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Fitneska dofinansowana została przez Miasto Tarnobrzeg i odbywała się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta. Ponad 120 dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli oraz szkół podstawowych rywalizowało na plaży biegnąc przez rozmaite przeszkody. By dotrzeć do mety mali zawodnicy musieli pokonać „zasieki” czołgając się po piasku, przejść przez równoważnię, a nawet przebiec po stercie opon, a nawet przedzierać się przez stojący na trasie samochód. Najmłodsi uczestnicy biegli po trasie długości 500 m. Zaś dla najstarszych zawodników przygotowano ponad 1 km trasę.

Pamiątkowe puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych wręczała dzieciom pełniąca obowiązki prezydenta miasta Anna Pekár. Ponad 120 uczestników zawodów otrzymało także medale, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe sportowe koszulki.

Dodatkową atrakcją imprezy kończącej lato był zorganizowany również po raz pierwszy w Tarnobrzegu festiwal kolorów holi. Kolorowy proszek, którym uczestnicy imprezy obrzucali się wzajemnie wprawił wszystkich w radosny nastrój i zaprosił do magicznej zabawy.

Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję podziwiać zawodników „street workout” walczących w konkurencjach siłowych na drążkach oraz uczestniczyć w koncercie muzycznym lokalnej kapeli „Red Camel”.

Fot. Wioletta Wojtkowiak

Powrót na listę aktualności