Aktualności

Biegacze pokonali 15-kilometrową trasę XXXIX Biegu Nadwiślańskiego

9 października 2017 (poniedziałek)

Ponad 140 biegaczy wzięło udział w niedzielnej rywalizacji biegowej. W dniu 8 października odbył się XXXIX Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera. Biegacze pokonali 15-kilometrową trasę prowadzącą z Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim, wzdłuż Wisły – Wisłostradą nad Jeziorem Tarnobrzeskim, do tarnobrzeskiego zamku w Dzikowie. Wydarzenie to ma upamiętniać postać międzywojennego biegacza, olimpijczyka pochodzącego z Dzikowa - Alfreda Freyera, tragicznie zmarłego w roku 1927 podczas ratowania zbiorów bibliotecznych z pożaru w Zamku Dzikowskim.

Trasę z najlepszym wynikiem 48 min. 16 s. pokonał zawodnik klubu LKB Rudnik Pavlo Veretskyi, drugi na mecie Andrzej Starzyński reprezentujący Centrum Eksportu Klementynka, trzeci Ruslan Sarchuk z Run to Win, a reprezentant tarnobrzeskiego klubu biegacza Witar Michał Wojciechowski, ukończył bieg na czwartym miejscu, z czasem 48:45:04.

Wśród kobiet, trasę najszybciej pokonała Ukrainka Oksana Raita - 58:52,65, wyprzedzając Mariyę Hudak. Trzecia na mecie zameldowała się Małgorzata Siembida, reprezentująca Stalowowolski Klub Biegacza.

Okolicznościowe medale, dyplomy i statuetki wręczał biegaczom prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.

Bieg Nadwiślański to nie tylko dystans główny 15 km, ale również biegi młodzieżowe, które rozegrane zostały na terenie Parku Dzikowskiego na dystansach od 50 do 2000 metrów. Uczestniczyli w nim licznie młodzi amatorzy biegania. Wyniki biegów młodzieżowych - do pobrania tutaj.

Ta cykliczna impreza lekkoatletyczna, której partnerem jest  Urząd Miasta Tarnobrzega, była w tym roku częścią ogólnopolskiej inicjatywy - Narodowy Dzień Sportu, do udziału w której zapraszała Fundacja Zwalcz Nudę. Dedykowana dla każdego, zarówno dla poszukujących odpowiedniej dla siebie sportowej dyscypliny, jak i  uprawiających sport rekreacyjnie, chcących poprawić wyniki i rozwinąć umiejętności, a także zdobyć wiedzę, jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywiać.