Aktualności

Badania mammograficzne w Tarnobrzegu

6 sierpnia 2019 (wtorek)

Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne oraz Panie w wieku 25-59 lat na bezpłatne badania cytologiczne w dniach 9-13 sierpnia 2019 r. (piątek, poniedziałek i wtorek, bez soboty i niedzieli)  w godz. 9.00 -17.00 na Placu Bartosza Głowackiego. Rejestracja pod numerem tel. 17 582 40 60. Zapraszamy też do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących profilaktyki onkologicznej.

Brak widocznych zmian chorobowych nie zawsze może świadczyć o dobrym zdrowiu!

Może to jest właśnie ten czas, kiedy trzeba pomyśleć o sobie i mimo nadmiaru obowiązków, lęku przed badaniem i jego wynikiem dać sobie szansę na zdrowie i bardziej świadome życie.

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore - rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny na najnowocześniejszym i najlepszym cyfrowym sprzęcie diagnostycznym do mammografii. Badanie jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez lekarzy radiologów.

Powrót na listę aktualności