Aktualności

Andrzej Borowy odszedł na wieczną wachtę

5 stycznia 2018 (piątek)
fot. Stowarzyszenie Jacht Klub "Kotwica" Tarnobrzeg

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość, że odszedł na wieczną wachtę Andrzej Borowy -  tarnobrzeżanin, pasjonat sportu, aktywny działacz żeglarstwa. Zmarł 2 stycznia 2018 r., na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Andrzej Borowy związany był z Tarnobrzeskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim i Stowarzyszeniem Jacht Klub „Kotwica" Tarnobrzeg. Był również dyrektorem Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg, a w ostatnich latach członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Żeglarskiego. Instruktor żeglarstwa PZŻ, kapitan jachtowy, od lat zaangażowany w działalność społeczną, organizator wielu szkoleń żeglarskich dla dzieci i młodzieży, obozów żeglarskich oraz rejsów morskich, inspektor techniczny PZŻ. Był jednym z inicjatorów budowy stanicy wodniackiej w Tarnobrzegu. Za swoją działalność otrzymał wiele odznaczeń. W 2014 r. wyróżniony został tytułem Zasłużony tarnobrzeżanin.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 9 stycznia 2018 r. o godz. 13:00 na cmentarzu parafialnym Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Różańcowej w Krakowie – Skotnikach, ul. Skotnicka 139A.

 

Powrót na listę aktualności