Aktualności

15 medali zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w Indywidualnych Mistrzostwach Polski

5 grudnia 2017 (wtorek)

Sezon 2017 zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg zakończyli świetnym występem w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym zdobywając w Gdańsku 15 medali (3 złote, 3 srebrne i 9 brązowych). Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera Jacka Lachora. To były bardzo udane zawody i kolejne wspaniałe osiągnięcie IKS Jezioro Tarnobrzeg. Świetny występ Macieja Nalepki, który wywalczył dwa złote medale. W singlu w klasie 3 wygrał grę finałową 3:1 (6,12,-0,9) z kolegą z reprezentacji Polski Mariuszem Czerwińskim Start Radom.

W deblu w klasie 1-5 w parze z Mariuszem w finale pokonał po zaciętej walce 3:2 (8,8,-8,-6,11) parę deblową Krzysztof Żyłka/Rafał Lis. Krzysztof Żyłka również przywiózł dwa medale z Gdańska. Indywidualnie złoto w klasie 4, gdzie pokonał w finale 3:2 (-12,-5,7,7,4), po emocjonującym pojedynku, Rafała Lisa Szansa Start Gdańsk. W grze podwójnej mężczyzn spotkały się dwa deble wózkowe reprezentacji Polski i w tym pojedynku zdobył srebrny medal z Rafałem Lisem przegrywając finał z parą Nalepka/Czerwiński.

Dwaj zawodnicy IKS-u, najbardziej sprawni z najwyższych klas startowy 10 i 11, przywieźli w sumie sześć medali po trzy każdy. Paweł Włodyka w klasie 10 zdobył srebrny medal, przegrywając finałowa grę 3:0 z reprezentantem Polski Igorem Misztalem Start Zielona Góra. W grze mieszanej, klasa 6-10, padł łupem jego i partnerki z miksta Moniki Borewicz Start Radom kolejny medal srebrny. Trzeci medal to brąz wywalczony wraz z Maksymem Chudzickim Start Radom w deblu w klasie 6-10.

Jerzy Zajdel w klasie 11 zdobył trzy medale brązowe, w singlu drogę do finału zamknął mu zawodnik Startu Gorzów Wielkopolski Damian Fira, z którym przegrał 0:3 (-4,-6,-9). Kolejne dwa medale Jurka, to w deblu wraz Wiktorem Kwiatkowskim Start Łódź oraz w grze mieszanej w parze Ewą Cychowską UKS Zawisza Miłakowo.

Do medalowych zdobyczy Klubu swoje dwa brązowe dorzucił medale Janusz Chamot. W grze pojedynczej w klasie 3 w półfinale uległ 2:3 (8,-6,-8,9,-3) koledze klubowemu Maciejowi Nalepce przyszłemu Mistrzowi Polski.
W deblu w klasie 1-5 wraz Tomaszem Jakimczukiem Start Zielona Góra musieli uznać w półfinale wyższość reprezentacyjnej pary deblowej Rafał Lis/Krzysztof Żyłka i przegrali 1:3 (-5,3,-8,-4).

Po jednym brązowym z Gdańska przywieźli trzej kolejni zawodnicy. Piotr Sokalski w klasie 1-2 zawodników na wózku grających z przybandażowaną rakietką do ręki. Piotrek pokonał 3:1 Pawła Gontarczyka Start Gorzów Wielkopolski, 3:0 Wiesława Dzilińskiego Start Szczecin oraz przegrał po 0:3 Tomaszem Jakimczukiem Start Zielona Góra oraz Rafałem Czuperem Start Białystok.

Paweł Mazuryk w klasie 8 do półfinału wygrał wszystkie swoje pojedynki lecz w grze o wejście do finału uległ 0:3 Piotrowi Grudniowi Start Zielona Góra. W grze podwójne w klasie 6-10 wraz z partnerem klubowym z IKS-u Mariuszem Matejkiem zajęli wysokie 5-8 miejsce. Natomiast Mariusz Matejek w klasie 9 po wyjściu z grupy w ćwierćfinale pokonał po zaciętym meczu 3:2 (5,-9,-3,11,10) Dariusza Ściganego Start Katowice, jednak w walce o finał przegrał z Pawłem Jabłońskim KS Bronowianka Kraków 0:3 (-9,-8,-9). W tej samej klasie 9, Dawid Sowa, w singlu, zajął wysokie 5-8 miejsce.

Nasz występ w Gdańsku to doskonała reklama i promocja Tarnobrzega, Województwa Podkarpackiego oraz klubu na arenie ogólnopolskiej. Udowadniamy po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować, bo to przeradza się w sukces i świetną promocję. Dziękuję wszystkim zawodnikom IKS-u, trenerowi Jackowi Lachorowi za kolejny rok emocji, rok wspaniałych sukcesów i wielu zdobyczy medalowych. Jesteście wspaniali i proszę trzymajcie tak dalej. Dziękuję Władzom Miasta Tarnobrzega za pomoc i wszystkim sponsorom za wsparcie Naszego Klubu. - podsumował Rajmund Zięba prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg.

(Źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg)

Powrót na listę aktualności