Aktualności

Aktualności zobacz wszystkie : Aktualności

29 października 2018 (poniedziałek)

Miejskie informacje wprost na telefon

O!strzegator to aplikacja na smartfony (na systemy Android i IOS). Pobierając ją masz dostęp do informacji przekazywanych przez Urząd Miasta Tarnobrzega.
16 listopada 2018 (piątek)

Konkurs "Tarnobrzeg mówi NIE tlenkowi węgla"

Prezydent Miasta Tarnobrzega wraz z partnerami akcji, zaprasza do udziału w konkursie "Tarnobrzeg mówi NIE tlenkowi węgla". W konkursie do wygrania jest 100 sztuk czujników tlenku węgla.
16 listopada 2018 (piątek)

Obchody Światowego Dnia Seniora

Z okazji Światowego Dnia Seniora, 15 listopada w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się koncert "Pomost serc dla Niepodległej".
16 listopada 2018 (piątek)

Diana Ciecierska wśród 16 najlepszych wokalistów w The Voice of Poland 9

Pochodząca z Tarnobrzega, Diana Ciecierska w najbliższą sobotę wieczorem, wystąpi na żywo w programie TVP 2 The Voice of Poland 9.
16 listopada 2018 (piątek)

Kartka świąteczna - XVII Edycja

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza do udziału w Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym Gwiazdka 2018.
14 listopada 2018 (Środa)

541 000 zł na infrastrukturę sportową

W dniu 13 listopada w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki, zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka, podpisał z sekretarzem stanu Jarosławem Stawiarskim, umowę na realizację dwóch projektów dotyczących rozwoju infrastruktury sportowej miasta.
13 listopada 2018 (wtorek)

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w tarnobrzeskich szkołach

W ramach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 9 listopada odbyły się uroczystości w Zespole Szkół im. ks. St. Staszica oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3.
13 listopada 2018 (wtorek)

Tarnobrzeżanie świętowali 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

W niedzielę 11 listopada odbyły się miejskie uroczystości, z okazji 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
9 listopada 2018 (piątek)

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu w sprawie zwołania sesji Rady Miasta Tarnobrzega

Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu zwołuje na dzień 19 listopada godz. 12.00 sesję Rady Miasta Tarnobrzega, w celu złożenia ślubowania przez radnych i prezydenta, wybranych w głosowaniu w dniu 21 października 2018 r.
9 listopada 2018 (piątek)

Inwestycje na osiedlach Wielowieś i Mokrzyszów

W mijającym tygodniu pracownicy Urzędu Miasta Tarnobrzega, dokonali odbioru technicznego trzech inwestycji na osiedlach Wielowieś i Mokrzyszów.
7 listopada 2018 (Środa)

Skrzyżowanie ulic Wisłostrada, Sikorskiego i Mickiewicza już przejezdne

Wykonawca robót PBI Infrastruktura S.A. informuje o otwarciu skrzyżowania we wszystkich kierunkach.
5 listopada 2018 (poniedziałek)

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Ministerstwo Obrony Narodowej realizuje kampanię rekrutacyjną do Wojska Polskiego, pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.
2 listopada 2018 (piątek)

Prezentacja niezwykłej kartki i znaczka

W ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 31 października w Tarnobrzeskim Domu Kultury, odbyła się prezentacja okolicznościowej kartki, znaczka i stempla pocztowego.
31 października 2018 (Środa)

XLI BARBÓRKOWA DRAMA TEATRALNA

Tegoroczna Barbórkowa Drama Teatralna organizowana przez Tarnobrzeski Dom Kultury, odbędzie się w dniach 1-10 grudnia.
30 października 2018 (wtorek)

Zakończono remont na cmentarzu wojennym

29 października dokonano odbioru prac związanych z realizacją zadania pn. „Zagospodarowanie cmentarza wojennego z I i II wojny światowej w Tarnobrzegu, przy ul. Targowej”.
29 października 2018 (poniedziałek)

Wystawa "Tarnobrzeskie drogi do Niepodległej"

W niedzielę 28 października w Zamku Tarnowskich w Dzikowie, odbył się wernisaż wystawy „Tarnobrzeskie drogi do Niepodległej”. Ekspozycja zorganizowana została przez Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega.
24 października 2018 (Środa)

Zapraszamy seniorów do udziału w projekcie

Gmina Tarnobrzeg przystąpiła do projektu pn. „Podkarpacki E- Senior” realizowanego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., w partnerstwie z Fundacją na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych SOCIETATIS.
23 października 2018 (wtorek)

Skład Rady Miasta VIII kadencji

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do rady miasta Tarnobrzega, w której zasiądzie 21 radnych.
23 października 2018 (wtorek)

Dariusz Bożek nowym prezydentem Tarnobrzega

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów na urząd prezydenta Tarnobrzega. Przez najbliższe pięć lat na czele miasta stać będzie Dariusz Bożek, na którego zagłosowało 51.65% mieszkańców.
18 października 2018 (czwartek)

Rozpoczęła się realizacja programu pomocy żywnościowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu we współpracy ze Stowarzyszeniem Tarnobrzeski Bank Żywności w Tarnobrzegu uczestniczy w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.
18 października 2018 (czwartek)

ARP S.A. inwestuje w rozwój Tarnobrzega

Parking dla ciężarówek, oświetlenie ul. Zakładowej, park przemysłowy, to tylko kilka z projektów, które Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, planuje zrealizować w Tarnobrzegu.
16 października 2018 (wtorek)

Odebrano kolejne inwestycje

Zakończyły się inwestycje związane zabezpieczeniem osuwiska miechocińskiej skarpy oraz przebudową i budową chodników na osiedlach Siarkowiec i Nagnajów. 15 października odbioru robót dokonała pełniąca obowiązki Prezydenta Miasta Anna Pekár.
16 października 2018 (wtorek)

Jubileuszowa edycja Biegu Nadwiślańskiego

Już po raz 40 odbył się Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera. W niedzielę 14 października na starcie stawiło się 115 zawodników. Pokonali oni 15 kilometrową trasę z Baranowa Sandomierskiego wzdłuż Wisły do Tarnobrzega.
16 października 2018 (wtorek)

Harmonogram odbioru odpadów

Przypominamy o terminach wywozu odpadów komunalnych dla budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych w ostatnim kwartale 2018 roku.
15 października 2018 (poniedziałek)

Dzień Edukacji Narodowej

12 października odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Wydział Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta Tarnobrzega, we współpracy ze Szkołą Podstawowa nr 10.
15 października 2018 (poniedziałek)

Gratulacje dla Mistrzyń Europy

W sobotę 13 października rozegrany został w tarnobrzeskiej hali MOSiR mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń tenisa stołowego kobiet, pomiędzy KTS Enea Siarka Tarnobrzeg a LZ Froschberg Linz (Austria).
12 października 2018 (piątek)

Nowy lokal dla seniorów

11 października Anna Pekár pełniąca obowiązki Prezydenta Miasta Tarnobrzega, zaprosiła seniorów do budynku przy pl. B. Głowackiego 34. Znajdują się tam pomieszczenia, które pani prezydent zaproponowała do zaadoptowania na potrzeby miejskiego Klubu Seniora
12 października 2018 (piątek)

Zawiadamiamy o sesji zwyczajnej Rady Miasta Tarnobrzega

Zawiadamiamy mieszkańców miasta Tarnobrzega, że na dzień 18 października 2018 r. (czwartek) na godzinę 11:00 została zwołana LXV sesja zwyczajna Rady Miasta Tarnobrzega w Tarnobrzeskim Domu Kultury przy ul. Słowackiego 2 w Tarnobrzegu.
12 października 2018 (piątek)

Nabór na opiekunów prawnych dla osób ubezwłasnowolnionych

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu ogłasza stały nabór kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych.
10 października 2018 (Środa)

Przedstawiamy wyniki głosowań nad projektami budżetu obywatelskiego

7 września odbyło się głosowanie nad projektami Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego w osiedlach Wielopole, Siarkowiec i Serbinów. Wyłonione przez mieszkańców projekty znajdą się w budżecie miasta na 2019 rok.
8 października 2018 (poniedziałek)

Zapraszamy na spotkanie informacyjne nt. programu "Czyste Powietrze".

Dnia 9 października 2018 roku o godzinie 18:00 w Sali Kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury ul. Juliusza Słowackiego 2 odbędzie się spotkanie informacyjne nt. programu "Czyste Powietrze".
8 października 2018 (poniedziałek)

AKTUALIZACJA - Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Wisłostrada, Sikorskiego i Mickiewicza

Od 12 października wprowadza się możliwość skrętu w lewo z ul. Wisłostrada w ul. Mickiewicza w kierunku centrum miasta, dla pojazdów do 8 ton.
8 października 2018 (poniedziałek)

25 lat Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Jubileusz 25-lecia istnienia obchodziła 5 października, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Podczas uroczystego spotkania w Zamku Dzikowskim podsumowano wieloletnią działalność spółki.
4 października 2018 (czwartek)

W niedzielę głosowanie nad projektami budżetu obywatelskiego

Zasady głosowania nad projektami Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.
1 października 2018 (poniedziałek)

Biegali przez przeszkody i obrzucali się kolorowymi proszkami

30 września nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbył się dziecięcy bieg z przeszkodami „RUN-Fit KIDS” o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega i festiwal kolorów holi.
1 października 2018 (poniedziałek)

Uczestniczyliśmy w kiermaszu "Od młodości do starości"

28 września na Placu Bartosza Głowackiego odbył się Kiermasz Rozmaitości "Od młodości do starości", zorganizowany przez Urząd Miasta Tarnobrzega przy współudziale Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu.
1 października 2018 (poniedziałek)

Więcej osób może skorzystać ze wsparcia żywnościowego

Od 1 października 2018 r. więcej osób będzie mogło skorzystać z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2018.
1 października 2018 (poniedziałek)

Jubileusz Szkół Katolickich

W sobotę 29 września odbył się Piknik Szkół Katolickich „Strefa Aniołów”. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, której przewodniczył opiekun szkół ks. dr Jan Biedroń. W uroczystości uczestniczył także zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka.
27 wrzesnia 2018 (czwartek)

Eksperymentalna linia produkcji nawozów w Machowie

26 września dokonano otwarcia nowej, eksperymentalno-doświadczalnej linii produkcji nawozów sztucznych w Zakładach Chemicznych Siarkopol. W uroczystości uczestniczyły władze spółki oraz zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka.
27 wrzesnia 2018 (czwartek)

Konsultujemy program współpracy z organizacjami pozarządowymi

Ogłaszamy konsultacje w sprawie projektu Programu współpracy Miasta Tarnobrzega z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok

Tarnobrzeski Niezbędnik