Kalendarz

Komunikaty

Polecamy

Aktualności

Aktualności zobacz wszystkie : Aktualności

30 czerwca 2017 (piątek)

Ruszył Tarnobrzeski Budżet Obywatelski

Prezydent Miasta zaprasza mieszkańców do składania projektów osiedlowych i ogólnomiejskich w ramach Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Zarządzeniem ustalono harmonogram całego procesu konsultacji społecznej.
25 lipca 2017 (wtorek)

Osiedle Sobów z nowym placem zabaw

Do użytku oddano plac zabaw na osiedlu Sobów. Ta inwestycja finansowana była z puli budżetu obywatelskiego.
24 lipca 2017 (poniedziałek)

Obwieszczenie w sprawie pozwolenia wodnoprawnego dla kopalni "Machów"

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego wszczęte z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia pozwolenia wodnoprawnego udzielonego Kopalni Siarki "Machów" S.A. w likwidacji.
21 lipca 2017 (piątek)

Zawiadomienie o XLV sesji Rady Miasta Tarnobrzega

Zawiadamiamy Mieszkańców Miasta Tarnobrzega, że w dniu 27 lipca 2017 r. /czwartek/ o godz. 13:00 w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury przy ul. Słowackiego 2, odbędzie się XLV zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega.
21 lipca 2017 (piątek)

Zapraszamy na mecz pomiędzy Siarką a GKS Katowice

22 lipca o godz. 17 rozpocznie się mecz piłki nożnej o Puchar Polski pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a GKS Katowice.
20 lipca 2017 (czwartek)

"Strasznie Fajny Festiwal". Strach tego nie zobaczyć!

Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza na "Strasznie Fajny Festiwal", wydarzenie będące kontynuacją festiwalu S16. W programie festiwalu wiele niespotykanych atrakcji, koncerty, pokazy, gry, konkursy i zabawy. Szczegóły na plakacie.
20 lipca 2017 (czwartek)

Nowa siłownia zewnętrzna dla mieszkańców Dzikowa

19 lipca odebrano budowę siłowni zewnętrznej w osiedlu Dzików.
18 lipca 2017 (wtorek)

Budowanie zamków na piasku

W ramach Strasznie Fajnego Festiwalu 30 lipca o godz. 14 zapraszamy na plażowe budowanie zamków o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega.
18 lipca 2017 (wtorek)

Zapraszamy na magiczny występ do TDK

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza 20 lipca o godz. 11.00 na występ pn. Domino Magic.
17 lipca 2017 (poniedziałek)

IV Piknik Żeglarski i Przegląd Piosenki Żeglarskiej Osób Niepełnosprawnych

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu we współpracy z Jacht Klubem Kotwica w Tarnobrzegu byli już po raz IV organizatorami Pikniku Żeglarskiego, Przeglądu Piosenki Żeglarskiej Osób Niepełnosprawnych.
17 lipca 2017 (poniedziałek)

Za nami I edycja Wakacyjnej Nauki Pływania

W piątek 14 lipca zakończyła się I edycja Wakacyjnej nauki pływania zorganizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega przez UKS” Delfin” Tarnobrzeg, MOSiR i WOPR Tarnobrzeg w ramach projektu „Lato w Mieście”.
17 lipca 2017 (poniedziałek)

Wsparcie na przetwórstwo produktów rolnych

ARiMR informuje, że do 3 sierpnia trwa nabór wniosków na wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój.
12 lipca 2017 (Środa)

Zapraszamy dzieci na szczudlarzy i wesołego cyrkowca

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na tarnobrzeski Rynek, gdzie pojawią się Kreatywni Szczudlarze i Wesoły Cyrkowiec.
11 lipca 2017 (wtorek)

Wystawy malarstwa w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawy malarstwa "Paweł Olchawa, Współbrzmienie" oraz "Tadeusz Boruta - Spiritualis et corporalis".
10 lipca 2017 (poniedziałek)

Spotkanie z Iwoną Brania - autorką tomiku poezji pt. "Niczyja"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z debiutującą tomikiem poezji Iwoną Brania, które odbędzie się 13 lipca o godz.18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dra Michała Marczaka w Tarnobrzegu.
10 lipca 2017 (poniedziałek)

Zakończył się pierwszy tydzień wakacyjnej nauki pływania

W ramach akcji "Lato w Mieście", pod patronatem Prezydenta Miasta, odbywają się zorganizowane są przez UKS „Delfin” Tarnobrzeg, MOSiR i Tarnobrzeski WOPR zajęcia bezpłatnej nauki pływania.
7 lipca 2017 (piątek)

Nagnajów ma altanę z obywatelskiego

I jest, kolejny projekt z budżetu obywatelskiego zrealizowany! Tym razem „swoje” inwestycje odebrało osiedle Nagnajów.
7 lipca 2017 (piątek)

Sukces tarnobrzeskiego lekkoatlety!

1-2 lipca 2017 r. na stadionie AWF w Krakowie odbyły się 27 Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Srebrny medal w skoku wzwyż w kategorii M60 zdobył tarnobrzeżanin Andrzej Rupala przegrywając jedynie z mistrzem świata Dariuszem Bednarskim.
7 lipca 2017 (piątek)

Szkolenia na instruktorów dla członków stowarzyszenia Pikajro

Stowarzyszenie PIKAJRO pozyskało środki na realizację inicjatywy pn. „Przez kwalifikacje po organizację” w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017", która finansowana jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
6 lipca 2017 (czwartek)

Mecz „Łączy Nas Sport”

Pierwszy mecz tenisa stołowego rozpoczynający cykl spotkań pod hasłem „Łączy Nas Sport”już po za nami. Drużynowi Mistrzowie 1 Ligii mężczyzn GMKS Strzelec-Pegaz Frysztak pokonał 5:1 Drużynowych Mistrzów Polski Niepełnosprawnych IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
6 lipca 2017 (czwartek)

"Rodzinne Kino Letnie na Trawie" w Parku Dzikowskim

Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzeg zaprasza na Rodzinne Kino Letnie na Trawie w Parku Dzikowskim w Tarnobrzegu. Wstęp bezpłatny.
5 lipca 2017 (Środa)

Jest dofinansowanie, ruszy remont TDK

Gmina Tarnobrzeg pozyskała blisko 2,3 mln złotych na remont zabytkowej części Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Prace ruszą jeszcze w tym roku.
5 lipca 2017 (Środa)

List prezesa KRUS do Rolników

W związku ze wzmożonymi pracami polowymi prezes KRUS wystosował list do rolników, przypominając o zasadach bezpieczeństwa w pracach wykonywanych w gospodarstwie rolnym.
5 lipca 2017 (Środa)

UWAGA! Ostrzegamy przed kalectwem!

Rozpoczęła się akcja pn. "Stop bezmyślnym skokom na głowę do wody". Autorzy kampanii apelują i ostrzegają by przed każdym podkreślam każdym skokiem „na główkę” sprawdzać głębokość wody.
5 lipca 2017 (Środa)

Lato w mieście na basenie

Od poniedziałku 03 lipca rozpoczęły się zajęcia w ramach „Lata w Mieście” na krytej pływalni MOSiR, dla dzieci spędzających letnie wakacje w domu. Zajęcia zorganizowane są przez UKS „Delfin” Tarnobrzeg, MOSiR Tarnobrzeg i Tarnobrzeski WOPR.
5 lipca 2017 (Środa)

Wakacje 2017 w bibliotece

Zapraszamy od 1 lipca do udziału w wakacyjnych zajęciach przygotowanych przez oddziały i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. M Marczaka w Tarnobrzegu, pod hasłem ""Czy to słońce czy to deszcz w bibliotece fajnie jest".
5 lipca 2017 (Środa)

Zawodowcy z Prymasówki praktykowali w Maladze

Uczniowie branży gastronomicznej, fryzjerskiej i informatycznej z tarnobrzeskiej Prymasówki, w ramach realizowanego projektu „Zagraniczne praktyki to lepsza przyszłość” zdobywali doświadczenie zawodowe w Hiszpanii.
4 lipca 2017 (wtorek)

Rozegrano "15 Memoriał Romana Straburzyńskiego"

W sobotę 1 lipca na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi rozegrano zawody modeli swobodnie latających zaliczane do punktacji Pucharu Polski "15 Memoriał Romana Straburzyńskiego" pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba.
4 lipca 2017 (wtorek)

Dodatkowe utrudnienia związane z modernizacją ul. Kopernika

Wykonawca modernizacji ul. Kopernika informuje, że na odcinkach prowadzonych robót ul. Kopernika mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów mechanicznych oraz hałas powodowany pracą maszyn.
4 lipca 2017 (wtorek)

Ponad 600 tys. zł na remont ulicy w Nagnajowie

Dobra wiadomość od Wojewody Podkarpackiego! Mamy ponad 600 tysięcy dofinansowania do remontu ulicy w Nagnajowie! Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał Gminie Tarnobrzeg promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w latach 2011-2016.

Tarnobrzeski Niezbędnik