Kalendarz

Polecamy

Aktualności

Aktualności zobacz wszystkie : Aktualności

10 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

Od 10 września remont skrzyżowania ul. Mickiewicza i Wisłostrady

Informujemy, że od 10 września 2018 r. (poniedziałek) zostaje wprowadzona czasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza – Wisłostrada – Sikorskiego w Tarnobrzegu.
24 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

Zawiadamiamy o sesji zwyczajnej Rady Miasta Tarnobrzega

Zawiadamiamy mieszkańców miasta Tarnobrzega, że na dzień 27 września 2018 r. (czwartek) na godzinę 10:00 została zwołana LXIV sesja zwyczajna Rady Miasta Tarnobrzega w Tarnobrzeskim Domu Kultury przy ul. Słowackiego 2 w Tarnobrzegu.
24 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

Ulica Ziołowa przebudowana

24 września zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka, wraz z pracownikami magistratu, odebrał kolejną inwestycję drogową w Tarnobrzegu.
24 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

Transmisja LXIV Sesji Rady Miasta Tarnobrzega

Transmisja LXIV Sesji Rady Miasta Tarnobrzega
23 wrzesnia 2018 ()

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Ostrzegamy przed silnym wiatrem w mieście Tarnobrzegu. Zagrożenie prognozowane jest na niedzielę i poniedziałek.
21 wrzesnia 2018 (piątek)

23. Konkurs Piosenki WYGRAJ SUKCES

Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Studio ProMedia zapraszają na finał 23. Konkursu Piosenki WYGRAJ SUKCES. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega.
21 wrzesnia 2018 (piątek)

Tarnobrzeskie placówki Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodziły jubileusz

Obchody jubileuszu 25-lecia dwóch tarnobrzeskich placówek działających pod auspicjami Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, odbyły się w minioną środę 19 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
20 wrzesnia 2018 (czwartek)

"Cała Polska czyta dzieciom"

W dniu 18 września dzieci z Przedszkola nr 1, odwiedziła pełniąca obowiązki prezydenta miasta Anna Pekár. Okazją do spotkania z przedszkolakami była ogólnopolska kampania "Cała Polska czyta dzieciom".
20 wrzesnia 2018 (czwartek)

Konferencja zastępcy prezydenta miasta

19 września odbyła się w Urzędzie Miasta Tarnobrzega konferencja zastępcy prezydenta Kamila Kalinki, podczas której omówione zostały najbliższe plany inwestycyjne w mieście.
19 wrzesnia 2018 (Środa)

Pomoc po suszy dla rolników

Producenci rolni, których gospodarstwa poniosły szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi mogą otrzymać pomoc ARiMR.
19 wrzesnia 2018 (Środa)

Konferencja "Rocznik 1918- Rodowody Niezłomnych" - zaproszenie

Już 25 września o godzinie 10.00 nastąpi inauguracja obchodów „Niepodległej” w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega. Na Sali Wielkiej Zamku Tarnowskich w Dzikowie-Tarnobrzegu odbędzie się konferencja naukowa pt. „Rocznik 1918 – Rodowody Niezłomnych”.
19 wrzesnia 2018 (Środa)

100 kilometrów na stulecie Niepodległości

W sumie ponad 120 osób wzięło udział w sportowym wydarzeniu pod hasłem „100 kilometrów na stulecie Niepodległości”– sztafeta na ergometrze wioślarskim, rozegranym na Placu Bartosza Głowackiego we wtorkowe przedpołudnie 18 września.
18 wrzesnia 2018 (wtorek)

Słowa pożegnania

Pani Wioletcie Lewickiej-Stępień Wicedyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 10 i pani Joannie Lewickiej byłej Naczelnik Wydziału Promocji, Sportu i Kultury najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach z powodu śmierci TATY.
15 wrzesnia 2018 (sobota)

„Ab urbe condita …” 6 Tarnobrzeska Gra Miejska

Szósta edycja Tarnobrzeskiej Gry Miejskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, odbyła się 13 września. Wzięli w niej udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
14 wrzesnia 2018 (piątek)

Wyniki weryfikacji projektów Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego

W dniu 14 września Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego na rok 2019, ogłosiła listę projektów zaopiniowanych pozytywnie i negatywnie wraz z ich opisami.
12 wrzesnia 2018 (Środa)

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób 60 +

Programem bezpłatnych szczepień przeciwko grypie objęte są osoby w wieku od 60 roku życia (urodzone przed 31 grudnia 1958 r.), na stałe lub czasowo zameldowane na terenie miasta Tarnobrzega.
12 wrzesnia 2018 (Środa)

XIV Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy

11 września Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu był organizatorem XIV Przeglądu Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.
11 wrzesnia 2018 (wtorek)

Nowe otoczenie Przedszkola nr 12

Dzieci rozpoczynające zajęcia w Przedszkolu nr 12, mogą już korzystać ze zmodernizowanego placu zabaw. O zmianę jego wyglądu zabiegali mieszkańcy, wybierając to zadanie do realizacji w ramach głosowania na projekty Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego.
10 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

Czytanie „…o odradzającej się i odrodzonej Polsce.”

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu już po raz siódmy włączyła się do akcji Narodowego Czytania. 8 września w Filii nr 3, czytanie „Przedwiośnia” zainaugurowała pełniąca obowiązki prezydenta miasta Anna Pekár.
10 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

Dzień Działkowca w Tarnobrzegu

9 września działkowcy panowali na placu Bartosza Głowackiego, uroczyście świętując „Dzień Działkowca”. Ogrody prezentowały swoje tegoroczne plony, wręczono odznaczenia oraz nagrody w konkurach na „Wzorową Działkę”.
7 wrzesnia 2018 (piątek)

Modernizacja ulicy Sportowej w Mokrzyszowie

7 września odbioru oczekiwanej przez mieszkańców osiedla inwestycji drogowej, dokonał zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka.
7 wrzesnia 2018 (piątek)

Inwestujemy w edukację ekologiczną

Miasto Tarnobrzeg pozyskało dofinansowanie na realizację projektu pn. „Rozbudowa infrastruktury Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu”. Projekt znalazł się na 1 miejscu listy rankingowej, uzyskując 95 pkt. na 100 możliwych.
7 wrzesnia 2018 (piątek)

Patriotyczny autobus już na ulicach miasta

Na tarnobrzeskich ulicach można już spotkać autobus inny niż wszystkie.
6 wrzesnia 2018 (czwartek)

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Tarnobrzegu - zmiana lokalizacji

Fundacja SOS Życie oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega zapraszają na bezpłatne badania w temacie Profilaktyki Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy. Badania odbywają się w specjalnym CytoMammobusie.
4 wrzesnia 2018 (wtorek)

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia 

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia w sezonie artystycznym 2018/19. Rozwiń swoją kreatywność, uwolnij twórczą energię, zrealizuj z nami projekty artystyczne, poznaj nowych przyjaciół, zdobądź wiedzę i umiejętności.
4 wrzesnia 2018 (wtorek)

Witaj szkoło!

3 września nowy rok szkolny 2018/2019 w naszym mieście rozpoczęło 7318 uczniów. Główna miejska uroczystość inauguracyjna odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
4 wrzesnia 2018 (wtorek)

Rodzinne Kino Letnie na trawie - zaproszenie

W najbliższy piątek 7.09 Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 zaprasza na letnie seanse filmowe, które odbędą się w Parku Dzikowskim za zamkiem.
3 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

Królewska gra w zamkowych wnętrzach

W sobotę 1 września rozegrany został II Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Impreza odbyła się w pięknych wnętrzach Zamku Dzikowskiego.
3 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

Dzień Działkowca zawitał do ogrodów na Wymysłowie

1 września działkowcy z ROD Wymysłów obchodzili swoje święto. Świętowano nie tylko „Dzień Działkowca”, ale również jubileusz 40-lecia założenia ogrodu.
3 wrzesnia 2018 (poniedziałek)

79. rocznica wybuchu II wojny światowej

W sobotę 1 września, na cmentarzu wojennym zebrali się kombatanci, władze miasta, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy. Podczas uroczystości oddali hołd poległym Polakom, którzy ginęli w czasie II wojny światowej.
31 sierpnia 2018 (piątek)

Nowy harmonogram odbioru odpadów dla domów jednorodzinnych

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w Tarnobrzegu w okresie od września do grudnia 2018 r. dla zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej.
29 sierpnia 2018 (Środa)

W Tarnobrzegu wystartował system rowerów miejskich

28 sierpnia w Tarnobrzegu zainaugurowaliśmy system wypożyczalni rowerów miejskich. Na placu Bartosza Głowackiego zaprezentowanych zostało 80 rowerów, które oddane zostały do dyspozycji przybyłych mieszkańców.
28 sierpnia 2018 (wtorek)

Zawiadamiamy o wyborze partnera w projekcie

Gmina Tarnobrzeg informuje o wynikach otwartego naboru partnera spoza sektora finansów publicznych do realizacji projektu w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego konkursu naboru wniosków o dofinansowanie projektu dedykowanego dla MOF.
27 sierpnia 2018 (poniedziałek)

Zapraszamy na inaugurację miejskiego roweru

Serdecznie zapraszamy na inauguracje Tarnobrzeskiego Roweru Miejskiego. 28 sierpnia (wtorek), o godz. 13.00 na placu Bartosza Głowackiego zaprezentujemy system wypożyczalni oraz rowery.
23 sierpnia 2018 (czwartek)

Osiedlowe spotkanie z mieszkańcami w Ocicach

Zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka spotkał się z mieszkańcami kolejnego osiedla. Tym razem cykl pn. „Osiedlowe Spotkania z Mieszkańcami” miał miejsce na osiedlu Ocice.
22 sierpnia 2018 (Środa)

Rozpoczyna się remont ul. Wyszyńskiego

Rejon Dróg Miejskich Sp. z o.o. w Tarnobrzegu informuje, że w związku z rozpoczęciem remontu z dniem 23 sierpnia do 23 listopada 2018 r. ul. Wyszyńskiego zostaje zamknięta.
21 sierpnia 2018 (wtorek)

Nowe place zabaw przy Przedszkolach nr 7 i 15 oraz parking przy ul. Tracza

Zakończona została realizacja kolejnych zadań inwestycyjnych w naszym mieście. Przebudowano infrastrukturę dydaktyczną Przedszkoli nr 7 i 15 oraz wybudowany został parking dla samochodów osobowych i dostawczych przy ul. Tracza.
20 sierpnia 2018 (poniedziałek)

Dzień Działkowca w Związkowcu

18 sierpnia na terenie swojego ogrodu działkowcy z ROD „Związkowiec” w Tarnobrzegu, obchodzili swoje coroczne święto. Oprócz mieszkańców-ogrodników i ich rodzin, w uroczystości wziął również udział zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka.
17 sierpnia 2018 (piątek)

Spotkanie zastępcy prezydenta z mieszkańcami osiedla Piastów

W miniony wtorek 14 sierpnia Kamil Kalinka zastępca prezydenta miasta, spotkał się z mieszkańcami osiedla Piastów.
16 sierpnia 2018 (czwartek)

Tarnobrzeżanie podziękowali za tegoroczne plony

15 sierpnia na sieleckie nadwiślańskie błonia zjechali mieszkańcy i delegacje poszczególnych tarnobrzeskich osiedli, by dziękować za tegoroczne plony. Oficjalnego otwarcia święta dokonał zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka.
9 sierpnia 2018 (czwartek)

Konferencja zastępcy prezydenta miasta Kamila Kalinki

8 sierpnia odbyła się w Urzędzie Miasta Tarnobrzega konferencja zastępcy prezydenta Kamila Kalinki. Sprawy, które zostały omówione dotyczyły m.in. bieżącego funkcjonowania miasta.
8 sierpnia 2018 (Środa)

Spotkanie z zastępcą prezydenta na osiedlu Sobów

We wtorkowe popołudnie 7 sierpnia Kamil Kalinka zastępca prezydenta miasta spotkał się z mieszkańcami osiedla Sobów.

Tarnobrzeski Niezbędnik